Shrift o'lchami: A A A
Sayt rangi: A A A A

Boshqarmalar






Yuridik bo'lim

Yuridik bo'limning vazifalariO'zbekiston Respublikasining xorijiy mamlakatlar va xalqaro huquqning boshqa sub'ektlari bilan ikki va ko'p tomonlama xalqaro iqtisodiy hamda moliyaviy hamkorligining huqu…


Moliya-iqtisodiyot boshqarmasi

Moliya-iqtisodiyot boshqarmasining vazifalariYuklatilgan funksiya va vazifalardan kelib chiqqan holda, TIAISV faoliyatini moliyalashtirilishini tashkillashtirish va xarajatlar nazoratini amalga oshiri…



Kadrlar bo'limi

Kadrlar bo'limining vazifalari:Nomzodlarni tanlov asosida ishga qabul qilish;Vazirlikda kadrlarni joylashtirilishini takomillashtirishVazirlik markaziy apparati va mutasaddi tuzilmalaridarahbarlik lav…


Axborot texnologiyalari bo’limi

Axborot texnologiyalari boshqarmasining asosiy vazifalari quyidagilardan iborat: - Vazirlikning axborot-kommunikatsiya infratuzilmasini samarali rivojlantirishni ta'minlash; - Vazirlik bo'limlarini da…


Matbuot xizmati

Matbuot xizmati funktsiyalariga quyidagilar kiradi:-Matbuot xizmati faoliyati doirasida Vazir uchun kerakli bo'lgan materiallarni tayyorlash;-tashqi iqtisodiy faoliyat masalalari bo'yicha davlatlararo…


Ishlar boshqarmasi

Boshqarmaning asosiy vazifalari quyidagilardan iborat: Vazirlik markaziy apparatining moddiy-texnik bazasini yaxshilash bo'yicha takliflarni ishlab chiqish; Vazirlikning markaziy apparatini moddiy-tex…


Tashqi savdo vazirligi boshqarma boshliqlarining telefon raqamlari
RO’YHATI

Bo’lim Boshliqlari ismi sharifi Bo’limlar nomi Pochta manzili Telefon raqam
Eshniyozov Akmal Olimjonovich Jahon bozorlari rivojlanishini prognozlashtirish va tahlil qilish boshqarmasi a.eshniyozov@mft.uz 71-238-50-88
Uralov Shavkat Axtamovich Oʻzbekiston Respublikasi eksportiga koʻmaklashish, shakllantirish va monitoring qilish bosh boshqarmasi  mf109@mft.uz 71-238-50-61
Hakimov Anvar Hushtardjanovich Hududlarning eksportiga koʻmaklashish, shakllantirish va monitoring qilish boshqarmasi a.hakimov@mft.uz 71-238-50-74
Salahiddinov Azizbek Zuhriddinovich

Eksport marshrutlarini diversifikatsiyalash va transport koridorlarini rivojlantirish boshqarmasi

a.salahiddinov@mft.uz 71-238-50-33
Raxmanov Xurshid Mamadiyevich Tashqi savdoni boj - tarif orqali tartibga solishni takomillashtirish boshqarmasi h.rahmanov@mft.uz  71-238-50-26
Mirnasirov Mirpulat Mirrahimovich Importni optimallashtirish boʻyicha takliflarni shakllantirish va tahlil qilish boshqarmasi

m.mirnasirov@mft.uz 

71-238-50-46
Zufarova Nargiza Alimdjanovna Tashqi savdoni boj - tarif orqali tartibga solishni takomillashtirish, importni optimallashtirish boʻyicha takliflarini shakllantirish va tahlil qilish bosh boshqarmasi n.zufarova@mft.uz 71-238-50-25

Kodirov Utkirjon

Gayratovich

Tashqi savdo masalalari boʻyicha xalqaro hamkorlik bosh boshqarmasi u.kodirov@mft.uz 71-238-50-19

Mirsaidov Askar 

Erkinovich

Yuridik boshqarmasi a.mirsaidov@mft.uz 71-238-50-11
Mamadjanov Rustam Israilovich Tashkiliy-nazorat boshqarmasi r.mamadjanov@mft.uz 71-238-50-40
Axmedjanova Maktuba Shakirdjanovna Buxgalteriya hisobi boshqarmasi m.akhmedjanova@mft.uz 71-238-50-40

Xamidov Sanjar
Rustamovich

Eksport kontraktlarini ruyhatga olish boshqarmasi s.xamidov@mft.uz  71-232-12-78
Nuraliev Dadajon Navruzovich Ishlar boshqarmasi d.nuraliev@mft.uz 71-238-50-15
Marupova Zuhra Isajonovna Xodimlar bilan ishlash boʻlimi z.marupova@mft.uz 71-238-50-70
Ibragimov Jamshid Bexzodovich Axborot texnologiyalari bo’limi j.ibragimov@mft.uz 71-238-50-30
Xayitova Sayyora Xolmuminovna Kanselyariya s.khayitova@mft.uz  71-238-50-90
Kayumova Dilnovaz Tursunovna Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash boʻyicha xizmati d.kayumova@mft.uz 71-238-50-91
Sayfitdinov Shahboz Axborot xizmati mf19@mft.uz 71-238-50-76

Toshkentda ob-havo

Toshkent

Bugun 05:00 vaqtdagi ob-havo

+5,1 °C

So'rovnoma

Sizningcha, korrupsiyaning sabablari nima?
UZ-CERTified Hosting by UZINFOCOM
Belgilangan matnni tinglash uchun quyidagi tugmani bosing Powered by GSpeech
So'rov yo'naltirmoq Qayta aloqa To'siqlar haqida xabar berish Sifatni baholash